CDQ2A32-75DMZ-XC85
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-75DMZ-XC85
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and sensing applications.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Rod end male thread (M) for easy installation and compatibility.
  • 4Food machine grease specifications (XC85) ensure hygiene in food processing environments.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2A32-75DMZ-XC85
Made To Order
Food Machine Grease Specifications
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm