CDQ2A32-45DZ-XC35
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-45DZ-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise sensor detection and positioning.
  • 232mm bore size with 45mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Dual-port Rc/M thread design for easy installation and connectivity.
  • 4Coil scraper included (XC35) to enhance durability and performance.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides for flexible sensor attachment.
Product Details
CDQ2A32-45DZ-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm