CDQ2A32-40DZ-E-M9BWVM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-40DZ-E-M9BWVM
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 32-color solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Type B mounting bracket with joint for flexible installation options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for reliable performance.
Product Details
CDQ2A32-40DZ-E-M9BWVM
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm