CDQ2A32-35DMZ-W-P3DWAZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-35DMZ-W-P3DWAZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and reliable operation in automation systems.
  • 232mm bore size and 35mm standard stroke for optimal performance in compact applications.
  • 3Double knuckle joint (rod end bracket) for flexible mounting and alignment.
  • 4Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Solid-state auto switch with 5m lead wire and DC24V compatibility for seamless integration.
Product Details
CDQ2A32-35DMZ-W-P3DWAZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm