CDQ2A32-30DZ-J79
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-30DZ-J79
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with DC24V compatibility for reliable operation.
  • 4Dual-port Rc/M thread design for easy installation and connectivity.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2A32-30DZ-J79
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm