CDQ2A32-30DMZ-W-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-30DMZ-W-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and sensor compatibility.
  • 2Double knuckle joint (W) for flexible mounting and alignment in tight spaces.
  • 4Standard 30mm stroke with 32mm bore size for balanced force and speed in automation applications.
  • 5Pneumatic design with Rc/M threaded ports for seamless integration into existing systems.
Product Details
CDQ2A32-30DMZ-W-M9PWSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm