CDQ2A32-30DMZ-W
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-30DMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double knuckle joint (W) for flexible mounting and alignment.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
  • 5Rod end male thread (M) for secure and reliable connections.
Product Details
CDQ2A32-30DMZ-W
Made To Order
Standard
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm