CDQ2A32-250DCMZ-A73LS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-250DCMZ-A73LS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and compatibility with auto switches.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 332mm bore size and 250mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation, reducing wear and tear.
Product Details
CDQ2A32-250DCMZ-A73LS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 250 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm