CDQ2A32-175DCMZ-XC85
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-175DCMZ-XC85
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2175mm standard stroke length suitable for a wide range of applications.
  • 3Double-acting design ensures efficient movement in both directions.
  • 4Built-in magnet and 4-side auto switch mounting groove for easy sensor integration.
  • 5Food-grade grease (XC85) compliant for use in food machinery and hygienic environments.
Product Details
CDQ2A32-175DCMZ-XC85
Made To Order
Food Machine Grease Specifications
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm