CDQ2A32-125DCZ-M9PZS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A32-125DCZ-M9PZS
Key Features
  • 132mm bore size and 125mm standard stroke for precise and powerful linear motion.
  • 2Double-acting action ensures efficient operation in both directions.
  • 3Built-in magnet for easy integration with auto switches and sensors.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light and 5m lead wire for reliable feedback.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation, reducing impact at stroke ends.
Product Details
CDQ2A32-125DCZ-M9PZS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm