CDQ2A25-30DMZ-XC6
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A25-30DMZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 225mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Stainless steel retaining ring, piston rod, and rod end nut for enhanced durability.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and easy installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2A25-30DMZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm