CDQ2A25-15DZ-XC8
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A25-15DZ-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and automation control.
  • 225mm bore size provides optimal force for compact applications.
  • 3Adjustable stroke cylinder (XC8) allows flexible customization for varying needs.
  • 4Dual tapped ends (A) for versatile mounting options in different setups.
  • 5Auto switch mounting groove (Z) supports easy sensor integration on multiple sides.
Product Details
CDQ2A25-15DZ-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm