CDQ2A25-15DMZ-W-A93L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A25-15DMZ-W-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 225mm bore size and 15mm stroke for efficient linear motion.
  • 3Double knuckle joint (W) for flexible mounting and alignment.
  • 4Reed auto switch with indicator light (A93L) for easy monitoring.
  • 5Both ends tapped style (A) for versatile installation options.
Product Details
CDQ2A25-15DMZ-W-A93L
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm