CDQ2A20-50DMZ-M9PAVLS-XC6
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-50DMZ-M9PAVLS-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 4Rod end male thread design for secure and versatile mounting options.
  • 5Standard 50mm stroke and 20mm bore size for reliable performance in various industrial applications.
Product Details
CDQ2A20-50DMZ-M9PAVLS-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 20 mm