CDQ2A20-35DMZ-W
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-35DMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 220mm bore size with 35mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double knuckle joint (rod end bracket) for flexible mounting.
  • 4Rc/M thread port type for easy connection.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for convenient sensor attachment.
Product Details
CDQ2A20-35DMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm