CDQ2A20-30DMZ-M9BASBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-30DMZ-M9BASBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Water-resistant auto switch with pre-wired connector for easy installation.
  • 4Rod end male thread design for secure mounting and alignment.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for reliable pneumatic performance.
Product Details
CDQ2A20-30DMZ-M9BASBPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm