CDQ2A20-25DZ-M9NWVLS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A20-25DZ-M9NWVLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 220 mm bore size and 25 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Durable construction with both ends tapped for secure mounting.
  • 53-wire (NPN) perpendicular auto switch with 3m lead wire for flexible installation.
Product Details
CDQ2A20-25DZ-M9NWVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm