CDQ2A100-75DZ-XC2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A100-75DZ-XC2
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2100mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3Standard 75mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 4Extended rod end (10mm) for customized mounting and flexibility.
  • 54-sided auto switch mounting groove for versatile sensor installation.
Product Details
CDQ2A100-75DZ-XC2
Made To Order
Length of Rod End Extended By 10 mm (Foot Style, Rod Side Flange Only)
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm