CDQ2A100-150DCMZ-XC89
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A100-150DCMZ-XC89
Key Features
  • 1100mm bore size for powerful and efficient pneumatic operation.
  • 2150mm standard stroke length for versatile applications.
  • 3Double-acting action ensures precise control in both directions.
  • 4Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
  • 5Rod end male thread (S45C material) for durable and secure mounting.
Product Details
CDQ2A100-150DCMZ-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 100 mm