CDQ2A100-100DZ-J79WSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A100-100DZ-J79WSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2100mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Durable construction with both ends tapped for versatile mounting options.
  • 5DC24V compatible auto switch with 0.5m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
CDQ2A100-100DZ-J79WSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm