CDQ2A100-100DZ-J79W
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2A100-100DZ-J79W
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2100mm bore size and 100mm stroke for high force and precise movement.
  • 32-color solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback.
  • 4Durable construction with Rc/M threaded ports for secure connections.
  • 5Versatile mounting options with both ends tapped style for flexible installation.
Product Details
CDQ2A100-100DZ-J79W
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 100 mm