CDJP2L16-35D-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDJP2L16-35D-M9PSAPC
Key Features
  • 216mm bore size and 35mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 3Foot mounting style (L) ensures stable and secure installation in various applications.
  • 4PNP 3-wire configuration with indicator light and 0.5m lead wire for quick setup.
  • 5Wide voltage range (DC4.5~28V) compatibility, supporting 5V, 12V, and 24V DC inputs.
Product Details
CDJP2L16-35D-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm