CDJP2F6-10D-M9NSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJP2F6-10D-M9NSDPC
Key Features
  • 2Flange mounting style ensures secure and stable positioning in compact spaces.
  • 36mm bore size and 10mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 4Includes indicator light and supports DC 5V, 12V, 24V (4.5~28V) for versatile power options.
  • 5Durable design with threaded rod end for reliable performance in automation applications.
Product Details
CDJP2F6-10D-M9NSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 6 mm