CDJP2F6-10D-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJP2F6-10D-M9BL
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9BL) with indicator light for precise position detection.
  • 2Flange mounting style (F) ensures secure and stable installation in compact spaces.
  • 36mm bore size and 10mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 4DC24V (10~28V) compatible auto switch with 3m lead wire for flexible connectivity.
  • 5Includes threaded rod end for easy integration with other mechanical components.
Product Details
CDJP2F6-10D-M9BL
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Thread
With Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 6 mm