CDJP2D10-25D-M9PL
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJP2D10-25D-M9PL
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 2Clevis mounting style for easy and secure installation.
  • 310mm bore size and 25mm standard stroke for compact applications.
  • 4Solid-state M9PL auto switch with indicator light and 3-wire (PNP) output.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 5V, 12V, 24V) for flexible integration.
Product Details
CDJP2D10-25D-M9PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm