CDJP2B6-15D-M9NL
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJP2B6-15D-M9NL
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for reliable position detection.
  • 26mm bore size and 15mm standard stroke for compact applications.
  • 3Solid-state auto switch (NPN) with indicator light for easy monitoring.
  • 43-wire inline configuration with 3m lead wire for flexible installation.
  • 5Wide voltage range (DC4.5~28V) compatible with various power supplies.
Product Details
CDJP2B6-15D-M9NL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 6 mm