CDJP2B4-15D-B-M9PWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDJP2B4-15D-B-M9PWSAPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for precise position detection.
  • 2Compact 4mm bore and 15mm stroke for space-saving applications.
  • 3Pre-wired M8-3 pin connector (0.5m lead) for easy installation.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch for reliable operation.
  • 5Wide voltage range (DC4.5~28V) compatibility for versatile use.
Product Details
CDJP2B4-15D-B-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Thread
Without Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 4 mm