CDJP2B10-35D-M9BVM
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJP2B10-35D-M9BVM
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9BVM) with indicator light for precise positioning.
  • 210mm bore size and 35mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 3DC24V (10~28V) compatible, ensuring versatile power supply options.
  • 4Includes 2-wire perpendicular lead wire (1m) for easy installation.
  • 5Basic mounting style and threaded rod end for flexible integration.
Product Details
CDJP2B10-35D-M9BVM
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm