CDJP2B10-10D-M9PS
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJP2B10-10D-M9PS
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for reliable position detection.
  • 210mm bore size and 10mm standard stroke for compact automation solutions.
  • 3Solid-state auto switch (M9P) with PNP output for easy integration.
  • 4Includes indicator light and 0.5m lead wire for convenient installation.
  • 5Standard mounting style (Basic) ensures compatibility with various setups.
Product Details
CDJP2B10-10D-M9PS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm