CDJP2B10-10D-M9PL
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJP2B10-10D-M9PL
Key Features
  • 1Built-in magnet for auto-switch functionality, ensuring precise position detection.
  • 210mm bore size and 10mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 4Durable construction with threaded rod end for secure mounting and long service life.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V (4.5~28V), offering flexible voltage options.
Product Details
CDJP2B10-10D-M9PL
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Thread
With Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm