CDJ5L16SR-150-B
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ5L16SR-150-B
Key Features
  • 116mm bore size for efficient pneumatic performance.
  • 2150mm standard stroke length for versatile applications.
  • 3NBR seal material ensures durability and resistance to wear.
  • 4Transaxial foot mounting style for easy installation.
  • 5Built-in magnet for position detection (without auto-switch).
Product Details
CDJ5L16SR-150-B
Auto Switch
Without Auto Switch (Built-in Magnet)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Seal Material
NBR
Bore Size
Bore Size 16 mm