CDJ5B10SR-15-H7BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ5B10SR-15-H7BAL
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection and easy installation.
  • 3NBR seal material ensures durability and resistance to wear in various industrial environments.
  • 4Standard 15mm stroke and 10mm bore size for versatile automation applications.
  • 5DC10~28V compatible auto switch with indicator light for clear operational feedback.
Product Details
CDJ5B10SR-15-H7BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Seal Material
NBR
Bore Size
Bore Size 10 mm