CDJ2WL10-50A-A
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDJ2WL10-50A-A
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient pneumatic operations.
  • 250mm cylinder stroke ensures optimal movement for various applications.
  • 3Air cushion design for smooth and quiet cylinder operation.
  • 4Foot mounting style (L) for secure and stable installation.
  • 5Optional auto-switch with rail mounting for enhanced automation control.
Product Details
CDJ2WL10-50A-A
Auto Switch Mounting Style
Rail Mounting Style
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Cushion
Air Cushion
Bore Size
Bore Size 10 mm