CDJ2WB16-75Z-B
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2WB16-75Z-B
Key Features
  • 116mm bore size for precise and efficient pneumatic operations.
  • 275mm standard stroke length suitable for various industrial applications.
  • 3Built-in auto switch with magnet for accurate position detection.
  • 4Band mounting style ensures secure and easy installation.
  • 5Rubber cushion for smooth and quiet cylinder operation.
Product Details
CDJ2WB16-75Z-B
Auto Switch Mounting Style
Band Mounting Style
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm