CDJ2RKA10-30S-M9PSAPC-C
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2RKA10-30S-M9PSAPC-C
Key Features
  • 2Single-acting, spring return design ensures reliable operation and quick reset.
  • 3Compact 10mm bore and 30mm stroke ideal for precision applications.
  • 4Auto switch features indicator light and supports DC 5V, 12V, or 24V (4.5~28V range).
  • 5Includes mounting bracket for secure auto switch placement.
Product Details
CDJ2RKA10-30S-M9PSAPC-C
Auto Switch Mounting Style
Auto Switch Mounting Bracket
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Head Cover Port Location
Perpendicular To Axis
Action
Single Acting,Spring Return
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm