CDJ2RA16-200RZ-M9B-B
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2RA16-200RZ-M9B-B
Key Features
  • 1Built-in auto switch with solid-state M9B sensor for reliable position detection.
  • 216mm bore size and 200mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Axial port location for easy installation and space-saving design.
  • 4Band mounting style ensures secure auto switch attachment.
  • 5DC24V (10~28V) compatible with 0.5m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
CDJ2RA16-200RZ-M9B-B
Auto Switch Mounting Style
Band Mounting Style
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Head Cover Port Location
Axial
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm