CDJ2L16-100Z-A93-B
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2L16-100Z-A93-B
Key Features
  • 1Built-in reed auto switch (DC24V/AC100V) with indicator light for reliable position detection.
  • 216mm bore size and 100mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Band mounting style (B) ensures secure and flexible auto switch installation.
  • 4Rubber cushion and one-side foot mounting (L) for reduced vibration and easy installation.
  • 5Includes 2-wire in-line lead wire (0.5m) for quick and hassle-free wiring.
Product Details
CDJ2L16-100Z-A93-B
Perpendicular To Axis
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 16 mm