CDJ2L10-30SZ-M9BVL-B
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2L10-30SZ-M9BVL-B
Key Features
  • 1Built-in magnet auto switch for precise position detection.
  • 2Compact 10mm bore and 30mm stroke for space-saving applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Single-acting, spring return design for reliable operation.
  • 5Band mounting style for secure auto switch installation.
Product Details
CDJ2L10-30SZ-M9BVL-B
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Perpendicular To Axis
Action
Single Acting,Spring Return
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm