CDJ2KD10-125Z-B
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDJ2KD10-125Z-B
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 310mm bore size and 125mm stroke for efficient linear motion.
  • 4Band mounting style for easy auto switch attachment.
  • 5Standard design ensures reliability and compatibility in automation systems.
Product Details
CDJ2KD10-125Z-B
Head Cover Port Location
Perpendicular To Axis
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm