CDJ2D16-95AZ-A
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDJ2D16-95AZ-A
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 2Double clevis mounting style for flexible installation.
  • 316mm bore size and 95mm stroke for optimal performance.
  • 4Air cushion feature for smooth and quiet operation.
  • 5Rail mounting style for easy auto switch installation.
Product Details
CDJ2D16-95AZ-A
Auto Switch Mounting Style
Rail Mounting Style
Auto Switch
Without Auto Switch
Suffix For Cylinder
Air Cushion
Bore Size
Bore Size 16 mm