CDJ2D10-30Z-F7P-A
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2D10-30Z-F7P-A
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for seamless automation control.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and stable installation.
  • 310mm bore size and 30mm standard stroke for precise linear motion.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light and 3-wire (PNP) configuration.
  • 5Rail mounting style for easy and flexible integration into systems.
Product Details
CDJ2D10-30Z-F7P-A
Auto Switch Mounting Style
Rail Mounting Style
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
Perpendicular To Axis
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm