CDJ2D10-15AZ-A73H-A
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2D10-15AZ-A73H-A
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 2Double clevis mounting style for secure and flexible installation.
  • 310mm bore size and 15mm standard stroke for compact performance.
  • 4Reed auto switch with indicator light and 0.5m lead wire for easy integration.
  • 5Air cushion feature for smooth and quiet operation.
Product Details
CDJ2D10-15AZ-A73H-A
Auto Switch Mounting Style
Rail Mounting Style
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
Perpendicular To Axis
Suffix For Cylinder
Air Cushion
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm