CDJ2D10-10-H7A2SAPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDJ2D10-10-H7A2SAPCS
Key Features
  • 1Built-in auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible attachment.
  • 3Rubber bumper cushioning for smooth operation and reduced impact noise.
  • 4Solid-state auto switch supports DC 5V-24V, compatible with various control systems.
  • 5Compact design with 10mm bore and 10mm stroke for precise motion control.
Product Details
CDJ2D10-10-H7A2SAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Head Cover Port Location
Perpendicular To Axis
Cushion Type
Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Bore Size
Bore Size 10 mm