CDJ2B16-80+80Z-M9BVL4-B-XC10
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2B16-80+80Z-M9BVL4-B-XC10
Key Features
  • 1Dual stroke design for versatile applications with 80mm stroke length.
  • 2Built-in solid-state auto switch with indicator light for precise control.
  • 3Band mounting style ensures secure and easy installation.
  • 4Compatible with DC10~28V, offering flexible voltage options.
  • 5Rubber cushioning for reduced noise and impact during operation.
Product Details
CDJ2B16-80+80Z-M9BVL4-B-XC10
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Double Rod Type
Auto Switch Mounting Style
Band Mounting Style
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Head Cover Port Location
Perpendicular To Axis
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Bore Size
Bore Size 16 mm