CDJ2B10-45Z-M9BVL-B
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2B10-45Z-M9BVL-B
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch (M9BVL) with indicator light for precise position detection.
  • 210mm bore size and 45mm standard stroke for compact and efficient linear motion.
  • 3DC24V (10-28V range) compatible auto switch with 3m lead wire for flexible installation.
  • 4Band mounting style ensures secure and stable auto switch attachment.
  • 5Basic mounting design with rubber cushion for reduced vibration and noise.
Product Details
CDJ2B10-45Z-M9BVL-B
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Head Cover Port Location
Perpendicular To Axis
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm