CDJ2B10-45R-C73C3
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDJ2B10-45R-C73C3
Key Features
  • 1Built-in reed auto switch (C73C) with indicator light for easy position detection.
  • 210mm bore size and 45mm standard stroke for compact yet powerful performance.
  • 3Axial port location (R) for flexible installation in tight spaces.
  • 4Includes 3 auto switches with 0.5m lead wire (DC24V) for reliable connectivity.
  • 5Rubber bumper cushion type ensures smooth operation and reduced impact noise.
Product Details
CDJ2B10-45R-C73C3
Made To Order
Standard
Auto Switch Mounting Style
None
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Head Cover Port Location
Axial
Cushion Type
Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm