CDJ2B10-45-B-XB9
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2B10-45-B-XB9
Key Features
  • 1Built-in magnet auto switch (Band Mount) for reliable position detection.
  • 210mm bore size and 45mm standard stroke for compact, precise motion control.
  • 3Low-speed operation (10-50mm/s) ensures smooth and controlled movements.
  • 4Basic mounting style (B) for easy integration into various setups.
  • 5Durable rubber bumper cushioning for reduced impact and noise.
Product Details
CDJ2B10-45-B-XB9
Made To Order
Low Speed Cylinder (10 to 50 mm/s)
Auto Switch Mounting Style
Band Mounting Style
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Head Cover Port Location
Perpendicular To Axis
Cushion Type
Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 45 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm