CDJ2B10-25-H7A1S
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2B10-25-H7A1S
Key Features
  • 1Built-in magnet enables auto-switch functionality for precise position detection.
  • 210mm bore and 25mm stroke provide compact yet powerful linear motion.
  • 3Solid-state auto switch (NPN, 3-wire) with indicator light for easy monitoring.
  • 4Rubber bumper cushioning ensures smooth operation and reduced noise.
  • 5Standard mounting style (Basic Style) for easy integration into various systems.
Product Details
CDJ2B10-25-H7A1S
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Head Cover Port Location
Perpendicular To Axis
Cushion Type
Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Bore Size
Bore Size 10 mm