CDJ2B10-20-C73C
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDJ2B10-20-C73C
Key Features
  • 1Built-in reed auto switch with indicator light for easy position detection.
  • 210mm bore size and 20mm stroke for compact yet powerful operation.
  • 3DC24V compatible with a 0.5m lead wire for convenient connectivity.
  • 4Basic mounting style and rubber bumper for versatile installation and durability.
  • 5Includes 2 auto switches (connector type) for enhanced functionality.
Product Details
CDJ2B10-20-C73C
Head Cover Port Location
Perpendicular To Axis
Cushion Type
Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Bore Size
Bore Size 10 mm