CDJ2B10-15SZ-A
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CDJ2B10-15SZ-A
Key Features
  • 110mm bore size for precise and compact pneumatic operations.
  • 215mm standard stroke ensures reliable and consistent performance.
  • 3Single-acting, spring return design for efficient and quick retraction.
  • 4Built-in rail-mounted auto switch for easy position detection.
  • 5Basic mounting style for straightforward installation in various setups.
Product Details
CDJ2B10-15SZ-A
Auto Switch Mounting Style
Rail Mounting Style
Auto Switch
Without Auto Switch (Built-In Magnet Cylinder)
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Head Cover Port Location
Perpendicular To Axis
Action
Single Acting,Spring Return
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm